Etiket:  yöresel yemekler

Ana Sayfa » Etiket "yöresel yemekler"
maraş-tarhanası

Maraş Tarhanası Tarifi

Kategori Yöresel Yemekler Tarih 28 Temmuz 2013 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere yöresel yemeklerden Maraş Tarhanası Tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Yağmur Hanım’a teşekkür ederiz. Maraş Tarhanası Tarifi 1 kase maraş tarhanasını tencereye koyalım. Üzerini geçecek… Devamını oku »

balıkesir-tiriti

Balıkesir Tiriti

Kategori Yöresel Yemekler Tarih 14 Nisan 2013 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere yöresel yemekler tariflerinden Balıkesir tiriti tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Yağmur Hanım’a teşekkür ederiz. Balıkesir Tiriti Tarifi Balıkesir yöresel düğün yemeğidir özellikle sünnet düğünlerinde… Devamını oku »

miyane çorbası

Miyane Çorbası Tarifi

Kategori Çorba Tarifleri Tarih 25 Mart 2013 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak bu tarifimizde sizlere çorba tariflerinden miyane çorbası tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Nilgün Hanım’a teşekkür ederiz. Miyane Çorbası Tarifi Kalın dipli bir tencerede yağ… Devamını oku »

hella aşı

Un Çorbası (Hella Aşı)

Kategori Çorba Tarifleri Tarih 25 Mart 2013 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak bu tarifimizde sizlere yöresel tariflerden bir tanesi olan hella aşı tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Kezban Hanım’a teşekkür ederiz. Hella Aşı Tarifi Öncelikle küçük… Devamını oku »

kazan kebabı

Kazan Kebabı Tarifi

Kategori Kebap Tarifleri Tarih 15 Mart 2013 1 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak bugün sizlere kebap tariflerinden kazan kebabı tarifini anlatacağız. Tarif patlıcan kebabı gibi görünse de yapılışı ve görünüşü itibariyle farkları var. Kendi tariflerimizden olan bu… Devamını oku »

madımak

Madımak Tarifi

Kategori Yemek Tarifleri Tarih 19 Şubat 2013 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak bugün sizlere madımak tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Kezban Hanım’a teşekkür ediyoruz. Madımak Tarifi Madımakları iyice yıkayıp kıyıyoruz (robotta da çekebiliriz). Sonra 20 dakika… Devamını oku »

borana

Borana Tarifi

Kategori Meze Tarifleri, Yöresel Yemekler Tarih 18 Ocak 2013 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere yöresel yemek tariflerinden birisi olan borana tarifini sunuyoruz. Anadolu’nun birçok yöresinde birbirinden biraz farklı yapılan boranayı bir de böyle deneyin. Tarifi yollayan Kezban… Devamını oku »

bulgurlu köy köftesi

Bulgurlu Köy Köftesi

Kategori Köfte Tarifleri, Sizin Tarifleriniz, Yöresel Yemekler Tarih 26 Aralık 2012 1 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak bugün yine sizlerden gelen bir tarifi yayınlıyoruz. Yöresel tarifler ve köfte tarifleri kategorisine ait bulgurlu köy köftesi nasıl yapılır anlatacağız. Bulgurlu Köy Köftesi Tarifi… Devamını oku »

ali nazik

Ali Nazik Tarifi

Kategori Etli Yemekler, Yöresel Yemekler Tarih 11 Aralık 2012 1 Yorum

Bugün sizlere Antep’in yöresel yemeklerinden birisi olan ali nazik yemeğinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Öncelikle ali nazik hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum. Ali Nazik yemeğinin adını anlatılanlara göre bir… Devamını oku »