Kategori:  Tatlı Tarifleri

Ana Sayfa » Kategori "Tatlı Tarifleri"
pişmeyen-çizkek-(kupta)

Pişmeyen Çizkek (Kupta)

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 26 Ağustos 2014 1 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Pişmeyen Çizkek (Kupta) Tarifini anlatacağız. Pişmeyen Çizkek (Kupta) Krema ve labneyi pudra şekeri ile beraber 5 dakika mikserleyin. Ara katlar için rondo… Devamını oku »

beyaz-çikolata-soslu-çilek

Beyaz Çikolata Soslu Çilek

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 26 Ağustos 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Beyaz Çikolata Soslu Çilek Tarifini anlatacağız. Beyaz Çikolata Soslu Çilek Çilekleri yıkayıp suyunu iyice süzün. Benmari usulü beyaz çikolatayı eritin. Çilekleri birkaç… Devamını oku »

çikolata-yaprakları

Çikolata Yaprakları

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 18 Ağustos 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Çikolata Yaprakları Tarifini anlatacağız. Çikolata Yaprakları Benmari usulu eritilmiş çikolatayı fırça ile yaprağın tersinden 3 kat sürün. Bir yağlı kağıt üzerinde buzluğa… Devamını oku »

haşhaşlı-irmik-helvası

Haşhaşlı İrmik Helvası

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 16 Ağustos 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Haşhaşlı İrmik Helvası Tarifini anlatacağız. Haşhaşlı İrmik Helvası Bir tencereye süt,su ve şeker koyup kaynatın. Şeker eriyince tencereyi ocaktan alıp kenarda bekletin…. Devamını oku »

yumurtalı-fırın-sütlaç

Yumurtalı Fırın Sütlaç

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 28 Temmuz 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Yumurtalı Fırın Sütlaç Tarifini anlatacağız. Yumurtalı Fırın Sütlaç Pirinci yıkayıp bir çimdik tuzla güzelce haşlayın. Sütten bir çay bardağı ayırıp kalan sütü… Devamını oku »

nefis-kadayıf-dolması

Nefis Kadayıf Dolması

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 26 Temmuz 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Nefis Kadayıf Dolması Tarifini anlatacağız. Nefis Kadayıf Dolması Önce şerbeti hazırlayıp soğutun. Dolma yapmak için avuç içi kadar sarılabilecek şekilde kadayıf alıp… Devamını oku »

porsiyonluk-kadayıf-tatlısı

Porsiyonluk Kadayıf Tatlısı

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 22 Temmuz 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Porsiyonluk Kadayıf Tatlısı Tarifini anlatacağız. Porsiyonluk Kadayıf Tatlısı Hazırlanışı kolay, dondurma ile ikram edebileceğiniz kadayıf tatlısı için: Kadayıfı eritilmiş yağ ile harmanlayın. Ufak… Devamını oku »

irmikli-etimek-tatlısı

İrmikli Etimek Tatlısı

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 20 Temmuz 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden İrmikli Etimek Tatlısı Tarifini anlatacağız. İrmikli Etimek Tatlısı 2 su bardağı seker ve suyu çok az kaynatıp şerbeti hazırlayın. Etimekleri tepsinin aldığı… Devamını oku »

vişneli-soğuk-tatlı

Vişneli Soğuk Tatlı

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 18 Temmuz 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Vişneli Soğuk Tatlı Tarifini anlatacağız. Vişneli Soğuk Tatlı 1 paket kedi dilini süt ile ıslatıp kelepçeli kalıbın tabanına döşeyin. Krema için ,… Devamını oku »