Kategori:  Tatlı Tarifleri

Ana Sayfa » Kategori "Tatlı Tarifleri"
patlıcanlı-lokum

Patlıcanlı Lokum

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 05 Kasım 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Patlıcanlı Lokum Tarifini anlatacağız. Patlıcanlı Lokum Tarifi İlk olarak iç malzemesini hazırlıyoruz patlıcanları yıkayıp alacalı soyun ve küp küp doğrayın bir kaba… Devamını oku »

en-kolay-çikolata-sos

En Kolay Çikolata Sos

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 04 Kasım 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden En Kolay Çikolata Sos Tarifini anlatacağız. En Kolay Çikolata Sos Tarifi Yağı eritip yakmadan içine kırıp çikolatayı ve kakaoyu ekleyip ocaktan alıp karıştırın…. Devamını oku »

eğlenceli-puding

Eğlenceli Puding

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 03 Kasım 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Eğlenceli Puding Tarifini anlatacağız. Eğlenceli Puding Tarifi Pudingi üzerinde yazılı olduğu ölçülerle hazırlayıp pişirin. Kaselere paylaştırıp soğumasını bekleyin.  Oda sıcaklığına geldiğinde top kekleri… Devamını oku »

tahinli-susuz-helva

Tahinli Susuz Helva

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 28 Ekim 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Tahinli Susuz Helva Tarifini anlatacağız. Tahinli Susuz Helva Tarifi Yağları eritin. Un ile kavurun. Kavrulan una tahini ekleyip iyice karıştırın. Karışım çok… Devamını oku »

pişmeyen-çizkek-(kupta)

Pişmeyen Çizkek (Kupta)

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 26 Ağustos 2014 1 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Pişmeyen Çizkek (Kupta) Tarifini anlatacağız. Pişmeyen Çizkek (Kupta) Krema ve labneyi pudra şekeri ile beraber 5 dakika mikserleyin. Ara katlar için rondo… Devamını oku »

beyaz-çikolata-soslu-çilek

Beyaz Çikolata Soslu Çilek

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 26 Ağustos 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Beyaz Çikolata Soslu Çilek Tarifini anlatacağız. Beyaz Çikolata Soslu Çilek Çilekleri yıkayıp suyunu iyice süzün. Benmari usulü beyaz çikolatayı eritin. Çilekleri birkaç… Devamını oku »

çikolata-yaprakları

Çikolata Yaprakları

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 18 Ağustos 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Çikolata Yaprakları Tarifini anlatacağız. Çikolata Yaprakları Benmari usulu eritilmiş çikolatayı fırça ile yaprağın tersinden 3 kat sürün. Bir yağlı kağıt üzerinde buzluğa… Devamını oku »

haşhaşlı-irmik-helvası

Haşhaşlı İrmik Helvası

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 16 Ağustos 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Haşhaşlı İrmik Helvası Tarifini anlatacağız. Haşhaşlı İrmik Helvası Bir tencereye süt,su ve şeker koyup kaynatın. Şeker eriyince tencereyi ocaktan alıp kenarda bekletin…. Devamını oku »

yumurtalı-fırın-sütlaç

Yumurtalı Fırın Sütlaç

Kategori Tatlı Tarifleri Tarih 28 Temmuz 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Yumurtalı Fırın Sütlaç Tarifini anlatacağız. Yumurtalı Fırın Sütlaç Pirinci yıkayıp bir çimdik tuzla güzelce haşlayın. Sütten bir çay bardağı ayırıp kalan sütü… Devamını oku »