Kategori:  Börek Tarifleri

Ana Sayfa » Kategori "Börek Tarifleri"
kıymalı-patatesli-karnıyarık-böreği

Kıymalı Patatesli Karnıyarık Böreği

Kategori Börek Tarifleri Tarih 13 Nisan 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Kıymalı Patatesli Karnıyarık Böreği Tarifini anlatacağız. Kıymalı Patatesli Karnıyarık Böreği Yufkaları + şeklinde keserek 4 üçgen paçaya ayırın. 4 adet yufkadan 16 adet… Devamını oku »

kahvaltı-böreği

Kahvaltı Böreği

Kategori Börek Tarifleri Tarih 13 Nisan 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Kahvaltı Böreği Tarifini anlatacağız. Kahvaltı Böreği 1 kasede yumurtaları çırpalım süt ve kaşar peynirini ekleyip karıştıralım. Yufkayı bu karışımın içine ekleyin. Yapışmaz bir tavaya… Devamını oku »

süt-banyolu-börek

Süt Banyolu Börek

Kategori Börek Tarifleri Tarih 11 Nisan 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Süt Banyolu Börek Tarifini anlatacağız. Süt Banyolu Börek Malzemeleri Yufkanın bir tanesini tezgaha açıp içine eritilmiş yağı sürün ve kavrulmuş patatesli harçtan… Devamını oku »

kolay-pırasalı-börek

Kolay Pırasalı Börek

Kategori Börek Tarifleri Tarih 06 Nisan 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Kolay Pırasalı Börek Tarifini anlatacağız. Kolay Pırasalı Börek Pırasaları güzelce yıkayıp süzün. Orta kalınlıkta doğrayıp tencereye biraz yağ ekleyip 10 dakika pişirin…. Devamını oku »

pazılı-saç-böreği

Pazılı Saç Böreği

Kategori Börek Tarifleri Tarih 02 Nisan 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Pazılı Saç Böreği Tarifini anlatacağız. Pazılı Saç Böreği Unun ortasını açıp suyu ve mayayı tuzu ilave edin. Mayayı ve tuzu güzelce eritin…. Devamını oku »

tavada-kolay-su-söreği

Tavada Kolay Su Böreği

Kategori Börek Tarifleri Tarih 01 Nisan 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Tavada Kolay Su Böreği Tarifini anlatacağız. Tavada Kolay Su Böreği Beyaz peyniri rendeleyin maydanozu ince ince kıyıp karıştırın. İç harcımız hazır. Tere yağını… Devamını oku »

havuçlu-tavada-sarma-börek

Havuçlu Tavada Sarma Börek

Kategori Börek Tarifleri Tarih 31 Mart 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Havuçlu Tavada Sarma Börek Tarifini anlatacağız. Havuçlu Tavada Sarma Börek Havuçların kabuklarını soyup rendeleyin. Tuz ekleyip az sıvıyağ da soteleyin. İlk yufkayı tezgahta açın… Devamını oku »

yalancı-su-böreği

Yalancı Su Böreği

Kategori Börek Tarifleri Tarih 29 Mart 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Yalancı Su Böreği Tarifini anlatacağız. Yalancı Su Böreği İç harç için peyniri rendeleyin. Maydonozu ince ince kıyıp karıştırın. Süt, sıvıyağ, maden suyu ve yumurtayı… Devamını oku »

salça-soslu-kıymalı-börek

Salça Soslu Kıymalı Börek

Kategori Börek Tarifleri Tarih 27 Mart 2014 0 Yorum

Gurme Yemek Tarifleri olarak sizlere börek tariflerinden Salça Soslu Kıymalı Börek Tarifini anlatacağız. Salça Soslu Kıymalı Börek Çiğ olarak kıyma harcını hazırlayın. Soğanı doğrayıp maydanozu da katıp tuz ve… Devamını oku »