Meyve Sularının Faydaları

Uzmanlar, sağlık bir vücuda sahip olmanın temel taşlarından birini meyve ve meyve suyu tüketiminde görüyor. Bizler de bu görüşlere uymaya dikkat etmeliyiz. Meyve ve meyve sularını özellikle bu yaz günlerinde sık tüketmeye dikkat edelim. Peki hangi meyvenin nelere faydası oluyor. Bunu da yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Domates suyunun faydaları

Domatesin antioksidan etkisi olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Bunun yanı sıra domates suyu kalp, karaciğer, böbrek bozukluklarına çok faydalı ve safra-böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı oluyor. Ayrıca prostat, serviks, kolon, akciğer, meme, özefagus, rektum, rahim, mide, pankreas gibi kanserlere karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Diğer yandan hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı da giderir.

domates

domates suyu

Üzüm suyunun faydaları

Üzüm suyu strese karşı korumanın yanı sıra diyete bağlı kronik hastalık riskini de azaltıyor. Cildi yenileme etkisi olan üzüm suyu, aynı zamanda zihni güçlendiriyor ve kan yapıyor. Üzümün bileşimindeki maddeler bir insanın günlük ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. Bedensel ve zihinsel yorgunlukları üzerinizden atmak içinse üzüm suyu birebir.

Kayısı suyunun faydaları

Kayısı suyu cildi mikrop ve mantarlardan koruyarak, cildin güzelleşmesini sağlamanın yanı sıra gözlerimizin karanlıkta normal görmesine de yardımcı oluyor. Ayrıca fazla kiloları önleyici etkisi olduğu da biliniyor. Ayrıca domates gibi kabızlığa da iyi gelmekte olup, kansere karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.

portakalsuyu

portakal suyu

Portakal suyunun faydaları

Bileşiminde bulunan yüksek oranda C vitamini bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlar. Özellikle soğuk algınlığına yakalandığımızda vücudumuzdaki C vitamini oranı büyük ölçüde düşer. Bu durumda portakal bizim için bulunmaz bir ilaçtır. Ayrıca portakal suyu kanı temizler ve bağırsakları yumuşak tutar. Bedene güç verir ve karaciğer hastalıklarına iyi gelir.

Havuç suyunun faydaları

Havuç suyu da portakal suyu gibi gözlerimizin gece normal görmesini ve alacakaranlığa alışmasını sağlar. Kan kaybı ve kansızlık durumlarında süratle kan yapar. Kalp damarlarını genişleterek, kalbi kuvvetlendirir. Karaciğerin kendi kendini tamir etmesini sağlayarak, karaciğeri güçlendirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir