Avakado Nasıl Kesilir?

avakado nasıl

Bugün sizlere avokado nasıl kesilir, avokado nasıl yenir anlatacağız. Avokado nasıl kesilire geçmeden önce sizlere avokadonun birkaç faydasını yazmak istiyorum. Avakado bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Kolestrolün yükselmesini önlediği için doğal olan en iyi kalp ve damar hastalıkları ilacıdır. Ayrıca avakado yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri de yok ediyor. Aslında avokadonun faydaları saymakla bitmiyor ama ülkemizde maalesef pek sık tüketilmiyor. Şimdi geçelim avakadonun kesimine;

Avokado Nasıl Kesilir?

Avokado kesimini elimizden geldiğince anlatacağız fakat bu konuda çektiğimiz fotoğraflar size daha yardımcı olacaktır.

avakado kesimi

avokado kesimi

Avokado kesimine yukarıdaki fotoğraftaki gibi avokadoyu dikey şekilde ortadan büyük bir bıçakla çekirdeğini zorlamadan dairesel olarak birkaç tur kesin.

avakado nasıl kesilir

avokado nasıl kesilir

Ardından iki elinizle iki tarafından dışa doğru çekerek (çıkmazsa hafiften sağ-sol yapabilirsiniz) yukarıdaki fotoğraftaki gibi ikiye ayırın.

avakado nasıl yenir

avakado nasıl yenir

Çekirdek avokadonun parçalarından birisinde kalacaktır. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi bıçağı çekirdeğe batırarak çıkartın. Avokadonun üzerinde kalan çekirdek parçacıkları olursa temizleyin.

avakado nasıl soyulur

avakado nasıl soyulur

Son olarak da kaşık yardımıyla yenilecek bölgeyi avokadonun kabuğundan ayırın. Yukarıdaki fotoğrafın sol tarafında yenilecek bölümün çıkartılmasını, sağ tarafında ise çıkartılmış halini görebilirsiniz.

Avokado Nasıl Yenir?

Öncelikle avokadoyu salatasını yaparak tüketebilirsiniz.

İsteğe göre peynirli omlet yapar gibi, avokadonun içini peynir yerine kullanarak avokadolu omlet yapabilirsiniz.

Mantar sote şeklinde soteleyebilirsiniz.

6 yorum var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir